WinVet

POZOR - změna sazby daně z přidané hodnoty (DPH)

K 1.1.2013 dochází dle novely zákona č. 370/2011 Sb. ke změně sazby DPH ze 14% na 15% a z 20% na 21%.
Program WinVet je připraven na řešení této situace.

POZOR - DPH je nastaveno ihned v den spuštění této funkce, proveďte tuto operaci tedy až váš poslední pracovní den před 1.1.2013, nebo první pracovní den po 31.12.2012!

V době od 27.12.2012 do 13.1.2013 (v případě že tato funkce nebyla spuštěna) vás bude program upozorňovat na nutnost změny nastavení DPH.

DPH_2013

Toto upozornění lze skrýt zaškrtnutím volby "Příště tento dialog nezobrazovat". Dialog rovněž ukončí upozorňování po spuštění funkce změny DPH.

Před spuštěním této funkce důrazně doporučujeme:

  • Provést zálohu dat
  • Uzavřít všechny otevřené účty (pokud zůstanou účty otevřeny, musíte v nich provést úpravu DPH ručně)

Následují dva možné postupy:

1. Spustíte funkci hromadného nastavení DPH přes dialog upozornění.

V tomto případě se vám spustí modul Karty" a zobrazí dialog „Hromadné nastavení DPH karet". Tento dialog je již předvyplněn pro změnu DPH z 20% na 21%. Stačí pouze nastavit způsob pořecenění položek a stisknout tlačítko OK.


DPH_2013_1

Možnost nastavení je poměrně podrobná a to co se bude v závyslosti na nastavení dít si můžete přečíst v poli "Info". Po provedení změny DPH se program dotáže zda má být funkce spuštěna znova pro nastavení dalšího DPH. Pokud zvolíte že ano, zobrazí se opět dialog „Hromadné nastavení DPH karet" a je přednastavena změna DPH ze 14% na 15% atd. Funkci je potřeba spustit pro všechny kombinace DPH, které v nastavení karet používáte.

 

2. Spustíte funkci ručně z modulu "Karty".

V tomto případě se zobrazí dialog funkce „Hromadné nastavení DPH karet" nevyplněn. Vy musíte následně nastavit změny jednotlivých kombinací DPH, které v nastavení karet používáte a nastavit to, jak má být provedeno přecenění jednotlivých karet. Možnost nastavení je poměrně podrobná a to co se bude v závyslosti na nastavení dít si můžete přečíst v poli "Info". Tuto funkci by jste měli spustit tolikrát, kolik kombinací DPH v nastavení karet používáte.

V obou případech doporučujeme zároveň se změnou DPH přepočítat ceny. Pokud zvolíte možnost „Ceny spočítat z nastavených rabatů" dojde k navýšení prodejní ceny o navýšené DPH, případně ke změně podle nově nastaveného rabatu. Pokud zvolíte možnost „Zachovat koncové ceny, přepočítat rabaty" bude zachována prodejní cena na úkor snížení rabatu.

Uživatelé programu WinVet verze 2011 a starší nás mohou kontaktovat pro získání nabídky řešení této situace.

Informační systém pro veterinární lékaře

Obchodní zástupci, systémová podpora, licence

Technická podpora v pracovní dny 9-16 hodin - v jiný čas po předchozí domluvě.

Ing. Jaroslav Matoušek
tel.: 702 179 486, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Jan Šindelář

tel.: 602 534 292, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.